Bine ati venit pe Fotbal Online Romania - footballonline.ro

Aici puteti gasi cate ceva din fotbal, articole si comentarii, transmisii de fotbal live, fotbal online gratis (generator de linkuri live video streaming), rezultate fotbal si clasamente fotbal online. Deasemeni gasiti statistica din fotbal national si international, articole de specialitate pentru fotbal scoala sau academii, invatare fotbal la copii si juniori, articole de management si marketing sportiv! Puteti urmari meciuri live din Liga 1 Romania, Meciuri Live din Premier League, Meciuri din Primera Division, Serie A. Rezultate Fotbal, Clasamente fotbal live score, toate se pot urmari in sectiunea " fotbal live " din meniu.

Distractie placuta!

Member Login
Lost your password?
Not a member yet? Sign Up!

Campionatul Mondial FIFA U17 Mexico 2011, Programul si Rezultatele meciurilor

10 iulie 2011
By

Campionatul Mondial FIFA U17, turneul se desfasura in MEXIC, in intervalul 18 iunie – 10 iulie, 2011. Iata programul si rezultatele meciurilor jucate conform www.FIFA.com :

*Nationala Mexicului, Campioni mondiali la Sub 17!

Finala
Meci No Data – GMT-6 Loc Desf.     Rez    
52 10/07 18:00 Mexico City   Uruguay 0-2 Mexico

 

Meci pentru locul III
Meci No Data – GMT-6 Loc Desf.     Rez
51 10/07 15:00 Mexico City   Brazilia 3-4 Germania  

 

S-au jucat:

Optimi de Finala
Meci No Data – GMT-6 Loc Desf.     Rez
37 29/06 15:00 Torreon   Uzbekistan 4-0 Australia  
38 29/06 15:00 Guadalajara   Brazilia 2-0 Ecuador  
39 29/06 18:00 Morelia   Congo 1-2 Uruguay  
40 29/06 18:00 Monterrey   Japan 6-0 New Zealand  
41 30/06 15:00 Queretaro   Germany 4-0 USA  
42 30/06 15:00 Pachuca   England 1-1 (4-2 PEN) Argentina  
43 30/06 18:00 Queretaro   France 3-2 Côte d’Ivoire  
44 30/06 18:00 Pachuca   Mexico 2-0 Panama  

 

Sferturi de finala
Meci No Data – GMT-6 Loc desf.     Rez
45 03/07 15:00 Monterrey   Uruguay 2-0 Uzbekistan  
46 03/07 18:00 Queretaro   Japan 2-3 Brazil  
47 04/07 15:00 Morelia   Germany 3-2 England  
48 04/07 18:00 Pachuca   France 1-2 Mexico  

 

Semifinale
Meci No Data – GMT-6 Loc Desf.     Rez
49 07/07 15:00 Guadalajara   Uruguay 3-0 Brazil  
50 07/07 18:00 Torreon   Germania 2-3 Mexic  

 

CLASAMENTE PE GRUPE

  Grupa A
Meci Data – GMT-6 Loc Desfasurare     Rez     
1 18/06 18:00 Morelia Congo Congo 1-0 Netherlands Netherlands
2 18/06 15:00 Morelia Mexico Mexico 3-1 Korea DPR Korea DPR
13 21/06 15:00 Morelia Korea DPR Korea DPR 1-1 Netherlands Netherlands
14 21/06 18:00 Morelia Mexico Mexico 2-1 Congo Congo
25 24/06 18:00 Morelia Korea DPR Korea DPR 1-1 Congo Congo
26 24/06 18:00 Monterrey Mexico Mexico 3-2 Netherlands Netherlands

*Din Grupa A, se califica in optimi, de pe primul loc Mexic si de pe locul doi Congo.

                    Grupa B  
Meci Data – GMT-6 Loc Desfasurare     Rez     
3 18/06 15:00 Monterrey France France 3-0 Argentina Argentina
4 18/06 18:00 Monterrey Japan Japan 1-0 Jamaica Jamaica
15 21/06 15:00 Monterrey Japan Japan 1-1 France France
16 21/06 18:00 Monterrey Jamaica Jamaica 1-2 Argentina Argentina
27 24/06 15:00 Morelia Japan Japan 3-1 Argentina Argentina
28 24/06 15:00 Monterrey Jamaica Jamaica 1-1 France France

*Din Grupa B, se califica in optimi, de pe primul loc  Japoni, de pe locul doi Franta si Argentina de pe locul trei.

Grupa C
Meci Data – GMT-6 Loc Desfasurare     Rez     
5 19/06 15:00 Pachuca Rwanda Rwanda 0-2 England England
6 19/06 18:00 Pachuca Uruguay Uruguay 3-0 Canada Canada
17 22/06 15:00 Pachuca Uruguay Uruguay 1-0 Rwanda Rwanda
18 22/06 18:00 Pachuca Canada Canada 2-2 England England
29 25/06 15:00 Torreon Uruguay Uruguay 0-2 England England
30 25/06 15:00 Pachuca Canada Canada 0-0 Rwanda Rwanda

 

*Din Grupa C, se califica in optimi, de pe primul loc Anglia si de pe locul doi Uruguay.

Grupa D
Meci Data – GMT-6 Loc Desfasurare     Rez     
7 19/06 15:00 Torreon Uzbekistan Uzbekistan 1-4 New Zealand New Zealand
8 19/06 18:00 Torreon USA USA 3-0 Czech Republic Czech Republic
19 22/06 15:00 Torreon USA USA 1-2 Uzbekistan Uzbekistan
20 22/06 18:00 Torreon Czech Republic Czech Republic 1-2 New Zealand New Zealand
31 25/06 18:00 Pachuca USA USA 0-0 New Zealand New Zealand
32 25/06 18:00 Torreon Czech Republic Czech Republic 1-2 Uzbekistan Uzbekistan

*Din Grupa D, se califica in optimi, de pe primul loc Uzbekistan, de pe locul doi Noua Zeelanda si USA se califica dupa locul trei.

Grupa E
Meci Data – GMT-6 Loc Desfasurare     Rez     
9 20/06 15:00 Queretaro Germany Germany 6-1 Ecuador Ecuador
10 20/06 18:00 Queretaro Burkina Faso Burkina Faso 0-1 Panama Panama
21 23/06 15:00 Queretaro Burkina Faso Burkina Faso 0-3 Germany Germany
22 23/06 18:00 Queretaro Panama Panama 1-2 Ecuador Ecuador
33 26/06 15:00 Guadalajara Burkina Faso Burkina Faso 0-2 Ecuador Ecuador
34 26/06 15:00 Queretaro Panama Panama 0-2 Germany Germany

*Din Grupa E, se califica in optimi, de pe primul loc Germania, de pe locul doi Ecuador si Panama se califica, de pe locul trei.

Grupa F
Meci Data -GMT-6 Loc Desfasurare      Rez    
11 20/06 15:00 Guadalajara Brazil Brazil 3-0 Denmark Denmark
12 20/06 18:00 Guadalajara Australia Australia 2-1 Côte d’Ivoire Côte d'Ivoire
23 23/06 15:00 Guadalajara Australia Australia 0-1 Brazil Brazil
24 23/06 18:00 Guadalajara Côte d'Ivoire Côte d’Ivoire 4-2 Denmark Denmark
35 26/06 18:00 Queretaro Australia Australia 1-1 Denmark Denmark
36 26/06 18:00 Guadalajara Côte d'Ivoire Côte d’Ivoire 3-3 Brazil Brazil


 *se califica in optimi Brazilia, Coasta de Fildes si Australia.

Informatie  www.FIFA.com

Meciurile vor putea fi urmarite live online prin intermediul www.footballonline.ro , sectiunea "meciuri live", unde se vor genera Link-uri pentru video live streaming cu cateva minute inaintea inceperii fiecarui meci. 

Tags: , , , ,

One Response to Campionatul Mondial FIFA U17 Mexico 2011, Programul si Rezultatele meciurilor

  1. mircea on 26 iunie 2011 at 12:11

    Uzbekistan 1:4 (1:2) New Zealand ! (nu 4-1 ca pe situl vostru)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *