Bine ati venit pe Fotbal Online Romania - footballonline.ro

Aici puteti gasi cate ceva din fotbal, articole si comentarii, transmisii de fotbal live, fotbal online gratis (generator de linkuri live video streaming), rezultate fotbal si clasamente fotbal online. Deasemeni gasiti statistica din fotbal national si international, articole de specialitate pentru fotbal scoala sau academii, invatare fotbal la copii si juniori, articole de management si marketing sportiv! Puteti urmari meciuri live din Liga 1 Romania, Meciuri Live din Premier League, Meciuri din Primera Division, Serie A. Rezultate Fotbal, Clasamente fotbal live score, toate se pot urmari in sectiunea " fotbal live " din meniu.

By

Real Madrid si Barcelona au terminat la egalitate, 1-1, El Clasico, primul act al acestei primaveri.

Cele doua echipe urmeaza sa se reintalnesca miercuri, 20 aprilie, in finala Cupei Regelui ( La Copa del Rey), dupa care vor urma cele doua intalniri din semifinalele Champions League.

Ambele goluri ale intalnirii au fost inscrise din lovituri de la 11 m, Barcelona a deschis scorul la inceputul reprizei a doua prin executia lui Messi, iar Real Madrid prin C. Ronaldo in minutul 80. Jocul a fost unul intens, specific unei astfel de intalniri, traditionale de altfel, unde Real a evoluat in 10 jucatori, aproape toata repriza a doua.

Iata rezultate si clasamentul din Primera Division dupa meciurile de sambata si duminica: